čtvrtek 26. ledna 2012

Rehabilitace 25.1.

Včera jsme byli poprvé na rehabilitaci. Byla to jenom informační hodina. Paní byla moc příjemná, dohodly jsme se, co bych si asi představovala - tj. nápravu jak hrubé, tak jemné motoriky, tak i grafomotoriky. Paní využívá i metody typu: šlapání v různých materiálech (kamínky, rýže atd.). Metody na pomoc propojení mozkových hemisfér, má hodně materiálů na grafomotoriku atd.

P. tam něco udělal - mačkal masážního ježka apod, ale spíš se po mně klasicky válel, takže jsme se dohodly stejně jako na logo. Tudíž ho tam jenom přivedu a bude tam sám, protože pak spolupracuje normálně. Budeme chodit každý týden na 30minut :) Tak mám radost, že se to konečně pohne trošku dál :)

Jinak u nás menší zlepšení v samostatnosti, jednak je celkem lepší sebeobsluha - ve školce se skoro celý sám obléká, jen potřebuje pomoc třeba s bundou. Pěkně jí lžící a vidličkou, pije z hrnku, když jde na záchod, tak už nevyžaduje asistenci. A hlavně - začínám sám pracovat, nevyžaduje dohled od  učitelek, sám se pohybuje po třídě, už nedělá tolik ocáska. Je to znám i doma. Třeba dělá MiniLuk a já se musím dívat na televizi :))) a on ho dělá sám, chce jenom, abych se podívala, zda mu sedí výsledek :) takže takhle bych si to představovala :)))

Žádné komentáře:

Okomentovat