pondělí 30. května 2011

Logo s Logicem :)

Video, jak se dá využít Logico i k procvičování výslovnosti :)
Co se týče pokroků v mluvení - slovní zásoba se rozšiřuje celkem pěkně. Četla jsem, že děti s expr. dysfázií mívají špatnou výbavnost slov, a hlavně špatnou výbavnost abstraktních pojmů. Což zrovna u nás není, protože nejvíce říká zrovna názvy barev, názvy tvarů, hodně směry - nahoru, dolů, dopředu a dozadu atd. Celkově mi přijde, že výbavnost u slov u nás není špatná. U nás je opravdu nejhorší výslovnost, např. kočka je "oa" a má to jenom intonaci slova kočka. Po slabikách to dokáže říct jakž takž pěkně, ale jakmile má vyslovit celé slovo, tak v tom už vysloví pouze dvě hlásky s patřičnou intonací :P

Začíná už pomalu tvořit větičky, samozřejmě jsou to věty typu :"Děda není, máma ňam ňam." Což v překladu znamená: "Děda je v práci, do krámu půjdeme s mámou." :DDDD No, ale pokrok vidím. Plynulost řeči je taky špatná, mezi spojováním více slov jsou značné pomlky. Nicméně to zatím jde, pomalu, ale jde :) musíme vydržať :)

3 komentáře:

 1. Tak to teda zírám, Péťa je prostě dobrej, zvlášť ty abstraktní pojmy. :) Výslovnost se vyladí, na povel vyslovuje pěkně a časem to začne určitě používat. :)

  OdpovědětVymazat
 2. ty jo tygr je pašák ,nestačím zírat jak se lepší a jak mu krásně jdou barvy .Holka děláte užasné pokroky ...jen tak dál:o)

  OdpovědětVymazat
 3. Sidhe: díky, on barvy umí asi už 3/4roku zhruba, ale donedávna uměl říct jenom bílá a zelená. Jinak pasivně zná i takový ptákoviny jako lososová a okrová :D

  on má tu pasivní slovní zásobu fakt poměrně velkou bych řekla, no ale exprese..ehm..a o toto tu jde, že :P

  OdpovědětVymazat