úterý 9. srpna 2011

Bim Bam

Včera mi dorazila tahle nová hra od Granny, je ze "smyslové" kolekce. 


Tato hra je zaměřená na sluchovou percepci, která je ve vývoji ( a u dysfatických dětí obzvláště) důležitá. Hra se skládá ze 4 oboustranných herních ploch.

Koleček s příslušnými "zvuky"
Hra ještě obsahuje CD se zvuky, které jsem zapomněla vyfotit :) ale to předpokládám není podstatné.
Hra se dá hrát (jak je u her od Granny obvyklé) třemi způsoby:


První hra - Každý hráč si před sebe položí hrací plochu. Všechna kolečka rozložíme po stole obrázky dolů. Vedoucí hry odkryje první kolečko s obrázkem a ukáže je všem hráčů. Hráč, který na své hrací ploše najde věc vyobrazenou na kolečku, si kolečko vezme a položí je na svou hrací plochu přesně tam, kde se tato věc na jeho hrací ploše nachází. Vyhrává ten, kdo na svou hrací plochu správně polož nejvíc koleček.

Druhá hra - k této hře budeme potřebovat CD. Každý hráč má před sebou hrací plochu s velkým obrázkem. Všecna kolečka jsou otočená obrázky nahoru. Začneme přehrávat CD. Ozve se první zvuk - jestliže hráč uslyší zvuk, který vydává některá z jeho věcí na jeho obrázku, vezme si ze stolu kolečko s touto věcí a položí ji na příslušné místo na hrací ploše. Vyhrává ten, kdo na svou HP správně položí nejvíc koleček.


Hra třetí - na stole rozložíme pouze kolečka, a to obrázky nahoru. Zapneme přehrávač. Kdo první pozná přehrávaný zvuk, klepne rukou na příslušné kolečko. Pokud správně určí zdroj zvuku, vezme si kolečko ze stolu a položí před sebe. Vyhrává ten, kdo nasbírá nejvíc koleček. 


Cd obsahuje 7 zvukových stop, takže se zvuky různě střídají a není to pořád stejné.


My jsme to hráli tak, že P. poslouchal jenom zvuky a ukazoval k tomu příslušná kolečka. Docela jsem čuměla, že poznal zvuky i jako triangl, činely, sbíječka apod.


K dostání na MMBhttp://www.mimibazar.cz/foto.php?id=46530614

2 komentáře:

  1. Tak to vypadá opravdu jako super hra. :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Jé moc hezká hra,Granna má teď nějaký novinky že?Já je mám moc ráda:-)Máte v Pardubicích super obchod s didaktickýma hrama a hračkama,jsme tam na něj narazili a fakt super:-)

    OdpovědětVymazat