čtvrtek 22. srpna 2013

Jak jsme se měli a co jsme dělali o prázdninách :)

Skoro dva měsíce jsem na blog nepřispěla ani čárkou, nějak nebyl čas :) Prázdniny byly ve znaku rozvíjení sociálna, tudíž jsme hodně jezdili na návštěvy, chodili do dětského kolektivu , měli jsme týden příměstského táboru a chodili do herniček.

Hned na začátku jsme měli malý sraz z poruch komunikace, 4 dny v Jeseníkách - děti si to perfektně užily. Na začátku srpna jsme absolvovali příměstský tábor, kde jsem byla jako jedna z vedoucích. Měla jsem z toho strach, ale P. to zvládnul naprosto skvěle.Sociálně se opravdu hodně posunul, s dětmi už mluví - není to samozřejmě nějaká rozsáhlá konverzace, ale na to, že s dětmi odmítal mluvit skoro úplně, tak je to ted mnohem lepší. Do skupiny 4,5letých dětí zapadal suprově, samozřejmě pak ve vědomostech nebo pochopení pravidel atd. bylo vidět, že je starší a že je už někde jinde, ale sociálně se mezi dětmi tohoto věku v pohodě ztratí :)

Co se týče "práce", tak jsme to nijak nepřeháněli, byli jsme párkrát na logo tady u nás a 2x u Dr. Baslíka, chodili jsme na ergo a občas něco dělali doma. Dávala jsem P. (i sobě :DDD) poměrně oddech. Od září to bude náročné, nastupuju na plný úvazek do práce, začínám studovat první ročník Předškolní a mimoškolní pedagogiky, a hlavně nás mimo logopedie a erga čeká taky neurovývojová terapie a nápravný grafomotorický kurz Maxík. Samozřejmě vše v Praze za nemalé peníze :P

Co se týče řeči, tak ted už takové pokroky nejsou, mluví v podstatě úplně normálně, ale s velkou patlavostí. Takže ted už je priorita vyloženě fixování hlásek a správné výslovnosti. Jinak je VD kompenzovaná.

Chci se omluvit, že ted už to nebude s blogem jako dřív (to jste si určitě všimli), není opravdu tolik času se tomu věnovat jako dřív. Navíc u nás už žádné výrazné pokroky nejsou, VD je opravdu kompenzovaná, takže mimo těch terapií toho doma už moc dělat nebudeme. Ono to příjde pak se školou, kdy je možné, že opět budu přispívat hodně často - co se týče případných dys apod, momentálně není moc "materiálu" k psaní :)

Přidávám pár fotek z tábora :)

Žádné komentáře:

Okomentovat